Yenidoğan Yoğun Bakım

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM

Hayata sağlıklı bir başlangıç için uzman bir ekip gözetiminde ve sağlıklı koşullarda yapılmış bir doğum en önemli ilk adımdır.

Hastanemiz kuruluşundan bu yana, çağdaş düzeyde bir hizmet vermek amacı ile hem deneyimli sağlık kadrosunu hem de teknik donanımını sürekli geliştirmektedir.

Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz 23. gebelik haftasından itibaren doğan, yüksek riskli bebeklere yoğun bakım desteği sağlamaktadır.

”Bebek dostu” olan hastanemizde, zamanında doğan bebeklerin, erken doğan bebeklerin ve hasta doğan bebeklerin anne sütüyle beslenmeye başlamaları hedeflenmiştir. Ünitemizde anne ve babalar her gün bebeklerini ziyaret edebilmekte ve anne ile cilt cilde temas (kanguru bakımı) uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, erken doğan bebeklerin olası sorunlarına uygun çözümler sunmak için çok önemlidir. Primer Çocuk Sağlığı Uzmanları ve Neonatolog sorumluluğunda geniş konsültan ekibe sahip olan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemize; çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, beyin cerrahisi, üroloji, ortopedi ve radyoloji servisleri de destek vermektedirler.

Ünitemiz diğer hastanelerden de bebek kabul etmektedir. Erken doğan veya yoğun bakım ihtiyacı olan hasta bebekler, transport kuvözü ile hastanemize taşınıp, tedavilerine vakit geçirmeden başlanmaktadır.

Uzm. Dr. Akan YAMAN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji Uzmanı

Uzm. Dr. Fatma Nesil AYDINOL

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Bilal DİNÇ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. İbrahim KANDEMİR

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İletişime Geçin

0212 461 91 91

info@gungorenhastanesi.com.tr